October 17, 2021

Man Fine

The Fine Art Of Education

Bachelor’s Degrees 8/6/21 | Neighborhood Briefs

The next learners from west-central Wisconsin have acquired bachelor’s levels:

Upper Iowa University, Fayette, Iowa

Eau Claire: Jason Burton, social science.

Abbotsford: Nia Schmidt, promoting.

Alma Centre: Jamie Langan, small business administration.

Altoona: Christopher Brunette, social do the job Garrett Dekan, mathematics Noah Druckrey, English Ricardo Garcia, legal justice Johannah Georgeson, psychology Dorcas Esther Olotu, overall health care administration Joel Peasley, company administration Colin Perry, biology Hannah Walker, nursing Pa Xiong, accounting Nicholas Zakrzewski, conversation.

Arcadia: Tyler Weltzien, accounting.

Augusta: Brittany Kirchoff, English Robert Krause, administration Ila Steinke, athletic instruction.

Baldwin: Elisabeth Hampton, nursing.

Barron: Alyssa Johnson, social perform Keisha Kappel, biochemistry/molecular biology.

Beldenville: Hunter Henk, promoting and management.

Black River Falls: Gary Garvin, marketing Jonathon Kedrowski, management Morgan Wright, small business administration.

Blair: Dakota Trimberger, administration.

Bloomer: Maria Jones, English.

Boyceville: Eire McAbee-Thomas, communication.

Boyd: Josie Radtke, chemistry.

Bruce: Maygen Lundgren, organization finance.

Cadott: Ryan Dunlap, Latin American scientific tests and Spanish Jonathan Hanson, elementary education Keenan Hartzell, pc science Michael Schmidt, nursing Sarah Sedlacek, interaction sciences and problems.

Cameron: Liam Brandt, geography Gabrielle Thompson, administration.

Chetek: Krista Legislation, accounting Shawna Skoug, elementary training Richard Smilowski, geography.

Chippewa Falls: Nolan Baier, accounting Jonathan Dressler, health care administration Dawson Dubberke, mathematics Reggie Eggen, environmental community overall health Trevin Hanson, business administration Casey Hedrington, economics Sara Heller, nursing Daniel Lemke, psychology Patricia Loschko, business administration Eleanor Lucas, neuroscience Paige McCabe, new music Pa Moua, health and fitness care administration Morgan Peleschak, conversation Laura Schwandt, elementary education and learning Bailee Sillman, biology Logan Smith, sociology Samuel Strecker, personal computer science Emily Swenson, business enterprise administration Michayla Thielen, small business finance.

Colfax: Cienna Hanson, biology Kaely Rieck, psychology Megan Schleusner, biology Kaitlyn Trunkel, rehabilitation science Nicole Vande Kolk, accounting Joseph Wahl, physics and arithmetic Hannah Yingst, interaction sciences and ailments.

Cornell: Mackenzie Baughman, accounting.

Cumberland: Religion Erickson, nursing Aspen Hatzenbeller, biochemistry/molecular biology.

Eau Claire: Thomas Adams, biology Fern Anderson, nursing Grace Annis, Spanish Benjamin Ballard, administration Ali Barrie, elementary schooling Marwan Bataineh, laptop science Mohammed Bataineh, laptop or computer science Adam Behling, products science Krisany Blount, English Lindsey Boehm, nursing Alli Bohman, nursing Courtney Bowe, psychology Kimberlee Brueggeman, sociology Meghan Callaghan, interaction sciences and conditions Austin Cance, management Braxton Collins, training science Logan Comte, English Shaina Copenhaver, nursing Pascale D’Huyvetter, small business finance Kaitlynn Erickson, prison justice Seth Erickson, company finance Austen Fairbanks, geology Stephanie Forster, special schooling.

Gabrielle Geary, psychology Ava Gehrke, biology Rachel Gochanour, unique schooling Alyssa Gottfredsen, arithmetic Emma Gurgel, biology Aaron Hanson, kinesiology Hayley More challenging, administration Andrew Haselwander, accounting Emilia Heeg, psychology and artwork Alexander Hoff, record and German Alison Holmstrom, enterprise finance Logan Jacobson, advertising and marketing Elizabeth Johnson, biology Makenzie Johnson, particular training Zachary Johnson, accounting Joshua Joseph, environmental public wellness Katrina Kawak, environmental public well being Shingyen Khang, management Jacob Knuth, English Karly Kostman, biology Benton Kube, psychology Sarah Liming, accounting and administration Brittany Lowery, English Reanna Madson, theatre arts.

Rachel McFadden, distinctive training Aidan Mills, company administration and geography Katrina Moore, biology Morgan Morris, enterprise finance Lindsey Mueller, artwork Lauren Nielsen, arithmetic Grace Peterson, psychology Brendan Electric power, physics Kyler Reuter, enterprise administration Ethan Richmond, tunes Emily Ries, nursing Kaitlin Rikala, English and art Alexander Rocksvold, biology/molecular biology Lillian Russell, criminal justice Jacqueline Schierenbeck, biochemistry/molecular biology Chad Schultz, internet marketing Craig Schunk, laptop or computer science Natalie Schwartz, social perform Dustin Shimoda, geography Kade Smrecek, computer system science Rachel Stegge, advertising and administration Abram Tinker-Sackett, biology John Turner, advertising.

Vanessa Van Slambrouck, nursing Joseph Vue, environmental community well being Mary Walters, nursing Mikaela Walters, elementary education and learning Madison Weingart, Spanish Janessa Weise, physics and philosophy Jacob Westphal, psychology Laichia Xiong, social function Mary Xiong, internet marketing Mai Yer Yang, chemistry Paweena Yang, social function.

Eleva: Emma Fentress, wellness treatment administration Alexa Julson, physics Benjamin Krochmalski, geospatial evaluation and technology Anna Schoen, nursing.

Elk Mound: Kamryn King, interaction sciences and problems Hayden Kohls, overall health care administration Touger Lor, integrated strategic communication Brittney Munthe, nursing Jameson Rubenzer, psychology and legal justice Jordan VanSchoonhoven, accounting.

Ellsworth: Brooke Duval, details systems Bethany Hakari, wellbeing care administration.

Elmwood: Alyssa Shock, social do the job.

Ettrick: Sara Beirne, interaction sciences and diseases and psychology.

Slide Creek: Charles Flaskrud, biology Morgan Jaeger, marketing and advertising Jacob Mumm, accounting Janell Schulner, elementary training.

Fountain Town: Madeline Hoesley, management.

Galesville: Haily Johnson, administration.

Glenwood Town: Madeline Wagner, Spanish.

Hammond: Rachel Larson, advertising and marketing Spencer Webb, chemistry and physics.

Holcombe: Sage Leary, interaction.